עם התקדמות השנים התפתח מאוד תחום הנדל”ן. התפתחות זו הביאה לחיפוש פתרונות שייקלו על התנהלות חברות הנדל”ן. הפתרון נמצא בתוכנות התיווך. תוכנות אלו  נותנות אפשרות קלה יותר למעקב אחר תנועת הלקוחות, הנכסים, ההוצאות וההכנסות. בכך תורמות תוכנות התיווך לניצול מקסימאלי של המשאבים העומדים לרשותה של חברת התיווך.

מהם הביצועים של תוכנות התיווך ?

באופן כללי ניתן לומר כי תוכנות אלו מאפשרות למתווך לבצע בקלות את כל הפעולות שגוזלות לו זמן יקר כל כך. תוכנות אלו יכולות לערוך חיפוש באינטרנט אחר נכסים רלוונטיים, או אחר אנשים המבקשים לקנות נכס. לפי פרמטרים מסוימים הן גם יכולות לאבחן את מידת ההתאמה בין נכס לבין לקוח. כמו כן ניתן לבצע דרך התוכנה את התשלום עבור עסקאות שהסתיימו וזאת באמצאות קישור לחברות האשראי ולבנקים.

בנוסף לכך הן יכולות גם לנתח את יעילות התוצרים שהשיג הסוכן, ביחס לזמן ולמאמץ שהשקיע בהשגתם. תוכנות חכמות אלו מסוגלות גם להצליב פרטים ונתונים ובכך לדאוג שלא תיווצרנה כפילויות מיותרות. הן יכולות אפילו לעבד את הנתונים ולתת תוצאות אשר לפיהן ניתן לדעת מה עובד היטב ומה דורש שיפור. באופן זה יוכלו המנהלים להתוות דרכי פעולה המותאמים ספציפית ללקויים שהתגלו.

קיימות תוכנות תיווך המסוגלות ליצור תרשימים גרפיים בהתאם לנתונים שהוזנו בהן וגם לתת מידע סטטיסטי חשוב. הן יכולות גם להנפיק מסמכים, וחלקן מפעילות מערכות דואר אלקטרוני. תוכנה אשר לה מספר שפות משתמש תעניק בונוס נוסף. בעזרתה ניתן יהיה לעקוב גם אחרי מהלכים בינלאומיים ופרויקטים שונים המוקמים בחו”ל.

מהי התועלת בהפעלת תוכנות התיווך?

ראשית חשוב לציין כי לא מדובר רק בתועלת אחת אלא בכמה, ונפרט.

תוכנות התיווך מאפשרות יכולת ניהול ומעקב אחר תהליכים שונים, כך פוחתת הסבירות לטעויות ולסטיות מיעדים שהוצבו. פחות טעויות פירושן פחות הוצאות ופחות בזבוז זמן. ובעצם ניתן לסכם זאת בארבע מילים- תוכנות התיווך מצמצמות הוצאות.

כמו כן לתוכנות התיווך קיימת השפעה ישירה על גידול במספר העסקאות. שימוש בתוכנת תיווך יעיל מאוד לזיהוי ואיתור הזדמנויות לסגירת עסקאות, זאת בניגוד לשיטת ההתנהלות הישנה. שיטה ישנה זו אשר בנויה על דפים ועטים, גורמת לא פעם לפספוס עסקאות כדאיות שהיו יכולות להיסגר לו היה נעשה שימוש בתוכנה.

בנוסף לכך, מסייעות תוכנות התיווך גם להגדלת הרווחים. שיפור בהתנהלות החברה אשר בא במקביל לשיפור עבודתו של הצוות, יביא לחיסכון בזמן ולסגירת עסקאות בקצב מהיר יותר. יתרון חשוב זה הינו גורם משמעותי בגידול מספר העסקאות וברווחים המופקים. כך שתוכנות התיווך יעילות מאוד גם בהגדלת רווחיה של חברת התיווך.

יתרון חשוב נוסף, תוכנות התיווך עוזרות לחברת התיווך למצוא את שיטת הפרסום היעילה ביותר לעסק. התוכנה סוקרת את אחוזי החשיפה לפרסום ומעלה את מספר העסקאות שנסגרו באמצעות כל שיטה. כך יוכלו האחראים להפיק את המרב מתקציב הפרסום.

היכן ניתן להשיג תוכנות אלו?

את תוכנות התיווך ניתן לרכוש דרך אתרי האינטרנט המתמחים בתחום או דרך חנויות מחשבים אשר מחזיקות תוכנות אלו. כדאי לדעת כי קיימים סוגים שונים של תוכנות, ולפיכך יש לשים לב לביצועים של כל תוכנה. כמובן שחשוב להתאים את התוכנה לצרכים האינדיבידואלים של העסק.

נתון נוסף אותו יש לקחת בחשבון בעת הרכישה הוא מידת האבטחה. חשוב מאוד שתוכנת התיווך תכלול מערכת אבטחת מתקדמת. מערכת זו של אבטחת המידע תגן על הנתונים שהוזנו, ותמנע את דליפתם לגורמים אשר יעשו בהם שימוש לטובתם.

אכן, מאז כניסתן של תוכנות אלו לחברות התיווך הרי שהעסק נעשה קל יותר ומניב יותר. אין כבר צורך בעשרות קלסרים ובתיקי לקוחות עמוסים. מה שכן צריך זו תוכנה חכמה וצוות מקצועי שידע להפיק ממנה את המקסימום שהיא יכולה, והיא יכולה הרבה.