בעבר לפני עידן המיחשוב, כאשר היינו עוברים ליד משרד תיווך , היינו רואים מתווך שמעלעל בין דפי תיקיות רבים, ומבזבז זמן רב, באיסוף מידע מעיתונים,  על נכסים שונים המוצעים ת למכירה או להשכרה.

היום אנו חיים בעידן לגמרי אחר. אין משרד תיווך שאין בו מחשב, ואין משרד תיווך שלא מחובר לאינטרנט.  מרבית משרדי התיווך הפועלים היום יש להם תוכנת תיווך המקלה את חייהם, ומשדרגת את פעילותם. ומעניקה להם מוניטין מקצועי גבוה. ההבדל בין משרד תיווך העובד עם תוכנת תיווך לבין משרד תיווך העובד ללא תוכנת תיווך הוא כמו ההבדל בין סוכנות נסיעות העובדת עם תוכנת מחשב לבין סוכנות נסיעות שעובדת ללא תוכנת מחשב.

תוכנת תיווך משדרגת את כל פעילות משרד התיווך, תוכנת תיווך מאפשרת למשרד תיווך לעבוד ללא גבולות וקהל היעד שלו כבר אינו לוקאלי אלא יכול להיות ארצי, תוכנת תיווך גם מאפשרת למשרד התיווך להראות תמונות של הנכסים המוצעים למכירה או להשכרה, וכך הלקוח הפוטנציאלי, יכול לדעת האם הנכס מוצא חן בעיניו ומתאים לו או לא, וכל זאת מבלי שהוא בכלל הגיע באופן פיזי לנכס, משמעות הדבר שהתוכנה מקצרת תהליכים ומאפשרת למתווך להגיע רק ללקוחות הרציניים באמת אלו שאכן מתעניינים באמת בנכסים המוצעים למכירה או להשכרה.

תוכנת תיווך מאפשרת למתווך לא לבזבז זמן יקר, ולנצל את הזמן בצורה יעילה, ובמהלך עבודתו להגיע רק ללקוחות הפוטנציאלים הרציניים, וכן במקום לבזבז זמן על נסיעות והתרוצצויות בין הנכסים השונים לבין משרד התיווך, הוא יכול להיות כל הזמן בשטח ולנהל את המשרד שלו מהשטח, לשלוח מיילים ללקוחות מהשטח, לעקוב אחר שנויים בשוק הנד”לן מהשטח, וכד’, והכל באמצעות תוכנת תיווך שניתן לעבוד איתה לא רק מהמחשב, אלא גם, מהאייפון או מהאייפד.

חשוב לזכור שתוכנת תיווך היא אונליין והיא מתעדכנת כל הזמן, ונתוניה משתנים כל הזמן בהתאם לנתונים בשוק הנדל”ן שמשתנים כל הזמן, עסקאות שבוצעו, חוקים ותקנות שנחקקו, וכד’, כל אלו מתעדכנים, בתוכנת התיווך אונליין אז מה הפלא שמתווך שאין לו תוכנת תיווך אונליין הוא מתווך שסיכוייו להצליח יהיו קלושים, ואילו מתווך שיעבוד עם תוכנת תיווך הוא מתווך שסיכוייו להצליח בשוק התחרותי הנ”ל רק יגדלו .