כאשר אנו ניגשים לסוכנות התיווך, לפני שאנו רוצים למכור את הנכס שלנו או לרכוש נכס חדש בעזרת המתווך האם ברור לנו היטב מהו תפקידו של המתווך?

מתווך איכותי ומקצועי שיש לו ניסיון רב תפקידו ללוות את כל ההליך של התיווך,  הליווי של המתווך אינו ליווי סתמי אלא ליווי הכולל לא מעט אספקטים.

  • המתווך צריך לדעת למצוא לכל לקוח את המכסה המתאים לו, המתווך צריך להיות אדם מקצועי המצליח לזהות את אופיו של הלקוח, ואת מזגו, ובהתאם לכך עליו למצוא לו את השותף המתאים לעסקה שיהווה מכסה מתאים לאופיו ומזגו.
  • המתווך צריך להכיר היטב את כל החוקים והתקנות הקשורים בענף הנדל”ן, ועליו לדעת מה יש ללעשות בעת מכירת נכס ומה יש לעשות בעת קניית נכס,  המתווף צריך לספק ללקוח שלו מקסימום מידע על הנכס, על המיקום שלו, על ערכו הכספי המשוער, על התב”ע  של האזור, ועוד.
  • מתווך נדל”ן צריך גם להכיר את עולם הכספים, ההלוואות והמשכנתאות לסוגיהן, זאת כדי שיוכל להיות לעוגן עבור הלקוח שלו וידע להפנות את הלקוח למקורות מימון שונים כמו הלוואות או משכנתא שבעזרתם יוכל לרכוש את הנכס שאותו מעונין לרכוש.
  • מתווך נדל”ן שהוא הגון מקצועי ומיומו כדאי לו לחפש עבור הלקוח שלו את הנכס שנותן מענה מושלם לצרכים של הלקוח שלו, משום שככל שנכס יתאים טוב יותר ללקוח שלו , כך הקונה קנה את הנכס מהר מכפי שחשב, המוכר מכר את הנכס תוך זמן קצר, והמתווך שקיבל  את העמלה כמה שיותר מהר.

מתווך טוב צריך שיהיה לו גם כימיה טוב עם לקוחותיו ובנוסף לכך עליו לדעת  לנהל מערכת יחסי אנוש טובה עם לקוחותיו ולהיות קשוב לכל בקשותיהם , ובנוסף לכך חשוב מאוד שהמתווך יהיה בעל ידע נרחב בכל חוקי הנדל”ן ותקנות הנדל”ן המתעדכנים באופן תדיר, ובנוסף לכך חשוב שיהיה מעודכן בשינויים שחלים בעולם המשכנתאות וההלוואות וידע כיצד לייעץ ללקוחותיו על הדרכים למימון עסקת הנדל”ן הגדולה של חייהם.

אז מי מכם שעומד לרכוש או למכור נכס ומלבט האם להעזר במתווך נדל”ן, כדאי לו שידע שעסקת נדל”ן בליווי מתווך ביא תמיד יותר משתלמת משום שהיא נעשית באופן מקצועי יותר, ואין בה אפשרות לעיגול פינות,

מידע נוסף : הסכמי ממון